NOWOŚĆ

Opatrunek Urgo na oparzenia i rany powierzchowne 8 x 8 cm 4 szt (3546895533294)

Dodaj opinię Kod:  431732489

Opatrunek Urgo na oparzenia i rany powierzchowne 8 x 8 cm 4 szt (3546895533294)

Dodaj opinię Kod:  431732489

30,11

Dostępny

Gwarancja. Ustawa o ochronie praw konsumentów nie przewiduje zwrotu tego produktu odpowiedniej jakości. 

Opis

Opatrunek Urgo na oparzenia i rany powierzchowne 8 x 8 cm 4 szt to gotowy do użycia sterylny opatrunek na oparzenia powierzchowne pierwszego i drugiego stopnia oraz rany powierzchowne.

Opatrunki URGO na oparzenia i rany powierzchowne:
 • Opatentowana lipidowo-koloidowa siatka szybko łagodzi ból, przyspiesza gojenie i umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku, ponieważ nie przykleja się do rany.
 • Gdy gaza wchodzi w kontakt z wysiękiem z rany, tworzy się lipidowo-koloidowy żel, tworząc odpowiednie warunki do gojenia się ran w wilgotnym środowisku.
 • Składa się z drobnej siatki poliestrowej impregnowanej cząsteczkami hydrokoloidowymi i wazeliną, która dzięki swoim właściwościom ochronnym minimalizuje ryzyko uszkodzenia rany podczas zmiany opatrunku.
 • Wskazania:
 • Oparzenia 1. i 2. stopnia doznane podczas prac domowych oraz powierzchowne rany.
Sposób użycia:
 • W przypadku powierzchownych oparzeń drugiego stopnia: najpierw schłodzić ranę zimną wodą przez 15 minut, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się oparzenia.
 • We wszystkich przypadkach: oczyść ranę bezalkoholowym roztworem antyseptycznym. Spłukać wodą lub solą fizjologiczną. W przypadku oparzeń nigdy nie używaj kolorowych roztworów antyseptycznych, takich jak eozyna. Dokładnie osuszyć sterylnym kompresem. Jeśli to możliwe, upewnij się, że pęcherz nie pęknie, ponieważ chroni to ranę przed infekcją. Jeśli pęcherz pęknie, zdezynfekuj ranę. Nie usuwaj warstwy martwego naskórka, chyba że sama odpadnie. 
 • Oderwij folię ochronną. Nałożyć na ranę. Nie jest konieczne nakładanie kremu przed nałożeniem bandaża. Proces leczenia trwa zwykle 5-6 dni, pierwszy opatrunek zmienia się po 24 godzinach, kolejne - co 48 godzin.
Środki ostrożności:

Opatrunki są przeznaczone do miejscowego leczenia ran, które nie przekraczają rozmiaru kompresu. W przypadku dużych oparzeń zaleca się przedłużenie kompresu poza ranę w celu wchłonięcia wysięku. Jeśli po 6 dniach stosowania nie nastąpi poprawa, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku oparzeń u dzieci należy skonsultować się z farmaceutą. W przypadku wystąpienia objawów infekcji (zaczerwienienie na zdrowej skórze, ból...) należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Opatrunek na oparzenia URGO należy zużyć natychmiast po otwarciu. Jest przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użytku. Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Przeciwwskazania:

Nie stosować na głębokie oparzenia drugiego stopnia, oparzenia trzeciego stopnia lub oparzenia twarzy. W powyższych przypadkach wymagana jest wcześniejsza konsultacja lekarska.

Przechowywanie:

Przechowywać z dala od źródeł ciepła, światła i wilgoci.

Stosowanie:
Pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48 godzin.

Specyfikacja

Sterylność
Kraj rejestracji marki
 • Francja
Kraj producenta
 • Francja
Zobacz wszystkie parametry →

Dodaj recenzję produktu

Oceń ten produkt
 • Źle
 • Słabo
 • Dobrze
 • Bardzo dobrze
 • Wspaniale
Wgraj filmik
Wgraj maksymalnie 5 filmików z Youtube

Dodaj zdjęcie

Przeciągnij pliki tutaj lub kliknij przycisk. Dodaj do 10 plików w formacie .jpg, .gif, .png, rozmiar pliku do 5 MB

Aby opublikować opinię, zaloguj się na swoje konto

W ciągu 7 dni roboczych opublikujemy Twoją opinię albo ją odrzucimy – jeżeli po weryfikacji uznamy, że opinia zawiera treści nielegalne lub niezgodne z Regulaminem zamieszczania opinii (punkt 3.9). Na przykład, odrzucamy opinie nieodnoszące się do opiniowanego Towaru, które mogą być obraźliwe, naruszające dobre obyczaje i prawa innych osób. O odrzuceniu opinii poinformujemy Cię na podany przez Ciebie adres e-mail, podając przyczyny odrzucenia opinii.