Żel do gojenia ran Schulke & Mayr Octenilin 250 ml (4032651216161)

Dodaj opinię Kod:  428403275

Żel do gojenia ran Schulke & Mayr Octenilin 250 ml (4032651216161)

Dodaj opinię Kod:  428403275

176,46

Dostępny

1

Opis

Octenilin to innowacyjny żel stosowany do oczyszczania i nawilżania ran. Jego specjalna formuła oparta jest na składnikach aktywnych, które wspomagają proces gojenia się ran i zapobiegają infekcjom. Główne składniki to octenidyna dihydrochloride, która wykazuje właściwości antybakteryjne, oraz hydroxyethylcellulose, która pomaga w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia rany.

Główne cechy żelu Octenilin:
- Skuteczne poprawa zdrowia ran: dzięki obecności octenidyny dihydrochloride, żel Octenilin skutecznie usuwa zanieczyszczenia i bakterie z rany, co wspomaga proces gojenia się.
- Nawilżenie: hydroxyethylcellulose zapewnia odpowiednie nawilżenie rany, co sprzyja lepszemu procesowi gojenia.
- Działanie antybakteryjne octenidyny dihydrochloride pomaga zapobiegać infekcjom i powikłaniom w trakcie gojenia się ran.

Przed użyciem zaleca się zapoznanie z informacjami zawartymi na opakowaniu oraz konsultację z lekarzem w przypadku poważnych ran lub infekcji.

Specyfikacja

Przeznaczenie
Skład
  • Purified Water, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Octenidine Dihydrochloride
Zastosowanie
  • Do użytku zewnętrznego wyłącznie na rany skóry. Żel na rany Octenilin nadaje się do długotrwałego stosowania. Długotrwałe stosowanie żelu Octenilin na rany należy prowadzić pod nadzorem lekarza. Równocześnie z opatrywaniem rany należy zawsze najpierw umyć i oczyścić ranę, aby usunąć łatwo usuwalne naloty, a następnie opatrzyć ranę żelem Octeniline. Całkowicie przykryj ranę żelem na rany Octeniline (1-5 mm). Aby pokryć lub wypełnić ranę, żel oktenylinowy można nałożyć na okłady, gazy, kompresy i inne materiały chłonne lub rany. Zwilżając powierzchnię rany, można ostrożnie zdjąć osłony i zdjąć je przy kolejnej zmianie opatrunku. Żel na rany Octenilin można pozostawić na ranie aż do kolejnej zmiany opatrunku. Częstotliwość zmiany opatrunku uzależniona jest od właściwości rany oraz ilości wysięku i powinna być dostosowana do konkretnej sytuacji i stanu rany, jednak powinna następować po max. 3 dni. W połączeniu z nawilżoną gazą należy codziennie zmieniać bandaż i oczyszczać ranę. Zwróć uwagę na dobór bandaża odpowiadającego konkretnemu etapowi gojenia. Należy dobrać dodatkowy bandaż tak, aby z jednej strony żel nie wysychał, a z drugiej strony brzegi rany i skóra wokół rany nie uległy maceracji. Pacjenci z ranami przewlekłymi są często wrażliwi na zmiany temperatury. Żel na rany Octeniline można bezpośrednio przed użyciem ogrzać do temperatury ciała. Aby zminimalizować ryzyko przedostania się drobnoustrojów do rany, zaleca się dokładne oczyszczenie całej powierzchni rany roztworem do płukania ran Octeniline, obejmującym dużą powierzchnię.
Kraj producenta
  • Niemcy
Rodzaj
Zobacz wszystkie parametry →

Dodaj recenzję produktu

Oceń ten produkt
  • Źle
  • Słabo
  • Dobrze
  • Bardzo dobrze
  • Wspaniale
Wgraj filmik
Wgraj maksymalnie 5 filmików z Youtube

Dodaj zdjęcie

Przeciągnij pliki tutaj lub kliknij przycisk. Dodaj do 10 plików w formacie .jpg, .gif, .png, rozmiar pliku do 5 MB

Aby opublikować opinię, zaloguj się na swoje konto

W ciągu 7 dni roboczych opublikujemy Twoją opinię albo ją odrzucimy – jeżeli po weryfikacji uznamy, że opinia zawiera treści nielegalne lub niezgodne z Regulaminem zamieszczania opinii (punkt 3.9). Na przykład, odrzucamy opinie nieodnoszące się do opiniowanego Towaru, które mogą być obraźliwe, naruszające dobre obyczaje i prawa innych osób. O odrzuceniu opinii poinformujemy Cię na podany przez Ciebie adres e-mail, podając przyczyny odrzucenia opinii.