Banki próżniowe Med Plus Medical Bubbles Big Size 12 szt (5907688490022)

Dodaj opinię Kod:  426682062

Banki próżniowe Med Plus Medical Bubbles Big Size 12 szt (5907688490022)

Dodaj opinię Kod:  426682062

144,17

Dostępny

Opis

Zestaw szklanych bezpłomieniowych słoików Med Plus Medical Bubbles Big Size - to bezpieczna alternatywa w terapii różnorodnych infekcji, z którymi walczy nasz organizm. Wypróbuj efekt tradycyjnych zabiegów, które nigdy nie zawodzą.

Zestaw jest bezpieczną alternatywą dla baniek ogniowych, których wytworzenie jest znacznie trudniejsze i wymaga specjalnych umiejętności. Dzięki metodzie próżniowego pozycjonowania, podciśnienie zasysa skórę, powodując pękanie podskórnych naczyń krwionośnych. Ludzki układ odpornościowy identyfikuje szczeliny jako obce białka, wytwarzając więcej przeciwciał potrzebnych do skutecznej walki z zewnętrznym zagrożeniem.

Wykonane ze szkła.

Specyfikacja

Skład
 • Szkło Plastik, Guma, Metal
Zastosowanie
 • Tradycyjny sposób stawiania baniek bezogniowych.
  Sposób ten stosuje się przy ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych. Bańki stawia się na dużych powierzchniach (plecy, klatka piersiowa) szeregami w odległości 1 cm jedna od drugiej z zachowaniem szczególnej ostrożności w okolicy serca. Rytm zabiegów ustala się indywidualnie, kierując się stanem ogólnym chorego, rodzajem i stadium choroby oraz stopniem tolerancji zabiegu. W chorobach ostrych bańki można stawiać co dwa dni przez tydzień. Najlepsze efekty uzyskuje się rozpoczynając zabiegi "stawiania baniek" przy pierwszych zwiastunach choroby. W chorobach przewlekłych – raz lub dwa razy w tygodniu przez kilka lub kilkanaście tygodni. Profilaktycznie, uodparniająco u dzieci i osób często zapadających na infekcje dróg oddechowych stosujemy serię 10–12 zabiegów 2 razy w tygodniu. Kurację rozpoczynamy ok. 6 tygodni przed okresem wzmożonych zachorowań.

  Przygotowanie do zabiegu stawiania baniek bezogniowych.
  Pozamykać okna i drzwi uprzednio przewietrzonego pokoju, w którym wykonywany ma być zabieg (prawidłowa temperatura pomieszczenia to 20–22°C). Chory może wygodnie siedzieć lub leżeć. Ogolić zbyt intensywny zarost w miejscu gdzie mają stać bańki. Skórę należy umyć ciepłą wodą z mydłem i wysmarować ją substancją natłuszczającą (wazeliną, kremem, oliwką, maścią z witaminą A, oliwą z oliwek lub pestek winogron), szczególnie u osób zbyt szczupłych lub wychudzonych. Bańki przed użyciem należy zanurzyć całkowicie w ciepłej wodzie. Uwaga! Baniek nie wolno zaparzać ani gotować!

  Stawianie baniek.
  Pompkę ssącą należy połączyć z bańką wciskając zawór bańki w gumową część pompki. Bań- kę przyciskamy lekko do miejsca gdzie mamy ją przyssać. Jedną ręką przytrzymujemy bańkę w miejscu połączenia z pompką tak, aby uniemożliwić rozłączenie się bańki i pompki, a drugą ręką wykonujemy ruchy do góry i w dół trzymając pompkę za korpus.

  Wykonujemy tyle ruchów pompki ile potrzeba do uzyskania odpowiedniego stopnia wessania skóry, który musi być określany indywidualnie. W tym względzie należy kierować się wskazaniami lekarza. Często wystarcza jeden, niepełny ruch pompki. U osób z delikatną skórą, cienką podściółką tłuszczową, u osób szczupłych i dzieci wystarczy gdy wybrzuszenie będzie wynosiło 3-4 mm.U osób o mocnej budowie ciała, ze skórą twardszą 12 i z grubszą tkanką tłuszczową należy uzyskiwać większe podciśnienie, większy stopień wessania skóry do bańki.

  Należy pamiętać, by u osób w podeszłym wieku i niemowląt podciśnienie nie było zbyt duże bez względu na grubość podściółki tłuszczowej, gdyż naczynia krwionośne są u nich zazwyczaj bardzo kruche!
Kraj producenta
 • Polska
Kraj rejestracji marki
 • Polska
Zobacz wszystkie parametry →

Dodaj recenzję produktu

Oceń ten produkt
 • Źle
 • Słabo
 • Dobrze
 • Bardzo dobrze
 • Wspaniale
Wgraj filmik
Wgraj maksymalnie 5 filmików z Youtube

Dodaj zdjęcie

Przeciągnij pliki tutaj lub kliknij przycisk. Dodaj do 10 plików w formacie .jpg, .gif, .png, rozmiar pliku do 5 MB

Aby opublikować opinię, zaloguj się na swoje konto

W ciągu 7 dni roboczych opublikujemy Twoją opinię albo ją odrzucimy – jeżeli po weryfikacji uznamy, że opinia zawiera treści nielegalne lub niezgodne z Regulaminem zamieszczania opinii (punkt 3.9). Na przykład, odrzucamy opinie nieodnoszące się do opiniowanego Towaru, które mogą być obraźliwe, naruszające dobre obyczaje i prawa innych osób. O odrzuceniu opinii poinformujemy Cię na podany przez Ciebie adres e-mail, podając przyczyny odrzucenia opinii.