Suplement diety Ziółko Rumianek Koszyczek 100 g (5904323160159)

Dodaj opinię Kod:  387754152

Suplement diety Ziółko Rumianek Koszyczek 100 g (5904323160159)

Dodaj opinię Kod:  387754152

10,71

Dostępny

Gwarancja. Ustawa o ochronie praw konsumentów nie przewiduje zwrotu tego produktu odpowiedniej jakości. 

Opis

Ziółko Rumianek Koszyczek 100 g

Rumianek w ziołolecznictwie od starożytności

Rumianek jest jednym z najstarszych ziół, jakie znalazły uznanie w ziołolecznictwie. Wszystko za sprawą swoich niezwykłych i uniwersalnych właściwości. W naturze występuje w postaci rośliny, która wypuszcza wiele drobnych kwiatków, wyróżniających się białymi listkami oraz żółtym środkiem. Najczęściej występuje na ugorach, łąkach, w łanach zbóż, przy drogach, na obrzeżach lasów, a nawet w ogrodach.

Podobne rośliny

Chcąc zbierać rumianek warto mieć świadomość, że istnieje wiele podobnych gatunków, nie wykazujących jednak takich samych właściwości. Niemal identyczny wygląd mają np. rumian polny lub maruna bezwonna. Umiejętność rozróżnienia tych kwiatów jest konieczna, szczególnie wśród osób parających się ziołolecznictwem. Przede wszystkim rumianek cechuje się pustym koszyczkiem w środku, zaś po roztarciu w dłoniach wydziela przyjemny zapach. Ani rumian polny, ani maruna bezwonna nie mają tych cech.

Co zawiera w sobie rumianek?

W ziołolecznictwie szczególnie cenione są kwiaty rumianku.O jego walorach decyduje obecność m.in. olejku eterycznego, w którym zawierają się witaminy oraz minerały. Na zastosowanie rumianku wskazuje też obecność flawonoidów, substancji przeciwalergicznych, fitosteroli, garbników katechinowych, poliacetylenów, choliny, związków kumarynowych oraz soli mineralnych.

Regularne stosowanie rumianku – korzyści

Stosując rumianek regularnie, można uporać się z wieloma problemami zdrowotnymi. Cenne są okłady z jego kwiatków, które doskonale radzą sobie z przyspieszaniem procesów gojenia się ran, a dodatkowo wykazują właściwości przeciwzapalne. Rumianek dodatkowo rozkurcza mięśnie gładkie, pobudzając przy tym trawienie. Dlatego roślina ta jest cenna przy wszelkich dolegliwościach układu pokarmowego, w tym takich jak m.in. zaparcia czy wzdęcia. Oprócz tego łagodzi też objawy zapalenia skóry i błon śluzowych. Warto wiedzieć, że napar z rumianku jest świetnym środkiem na wszelakie schorzenia bakteryjne jamy ustnej.

Z korzyścią dla układu pokarmowego

Flawonoidy oraz pochodne kumaryny obecne są w dużych ilościach co sprawia, że rumianek doskonale przeciwdziała i neutralizuje dolegliwości pokarmowe. Wspomaga pracę jelit, upłynnia także przepływ żółci. Zaleca się, by po spożyciu ciężkostrawnego pokarmu wypić szklankę naparu z tych ziół. Co ważne, taka czynność nie wywoła żadnych innych dolegliwości, ponieważ rumianek zapobiega nadkwaśności żołądka oraz ogranicza wydzielanie soku żołądkowego.

Na problemy skórne

Alergiom można przeciwdziałać stosując naturalne metody. A konkretniej – okłady rumiankowe. Zioła te posiadają właściwości antyhistaminowe, co łagodzie objawy alergiczne. Wyróżnia się także działaniem antyseptycznym oraz przeciwzapalnym, co wpływa na szybszą regenerację tkanki skórnej. Z tego powodu okłady rumiankowe są cenne przy łagodzeniu oparzeń oraz owrzodzeń.

Zastosowanie w kosmetykach

Właściwości rumianku są niezwykle uniwersalne, czego dowodem jest jego powszechnie wykorzystanie w branży kosmetycznej. Posiada zdolność rozjaśniania włosów, dlatego doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów blond, a także tych pozbawionych połysku. Warto stosować także płukankę z tej rośliny, która wzmocni cebulki i zapobiegnie wypadaniu włosów.

Skład produktu: 100% susz z kwiatów rumianku.

Kraj pochodzenia: Polska

Najwyższa jakość surowca.

Przeciwwskazania

Paradoksalnie, do najważniejszych przeciwwskazań należy zaliczyć stosowanie przez osoby podatne na alergie skórne. Pomimo zawartości chamazulenu o działaniu przeciwalergicznym, zaleca się baczną obserwację podczas stosowania okładów. Dodatkowo używanie rumianku równocześnie z lekami farmaceutycznymi za każdym razem wymaga konsultacji z lekarzem. Zioła te mogą osłabiać lub wzmacniać działanie niektórych z leków.

Herbata z rumianku

Rumianek jest idealnym uzupełnieniem codziennej diety, przede wszystkim z uwagi na obecność bogatych zasobów witamin i minerałów. Wspomaga funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Najłatwiejszym sposobem podania jest napar, którą bardzo łatwo można przygotować. Wystarczy wsypać odmierzoną porcję suszu do szklanki, zalać wrzącą wodą i odczekać 10 minut, trzymając pod przykryciem. Chcąc przygotować okład rumiankowy, susz należy zalać gorącą wodą i od razu owinąć w gazę lub w płótno.

Specyfikacja

Postać
Kraj producenta
  • Polska
Roślinne surowce lecznicze
Fasowanie, g
Postać leku
Zobacz wszystkie parametry →

Dodaj recenzję produktu

Oceń ten produkt
  • Źle
  • Słabo
  • Dobrze
  • Bardzo dobrze
  • Wspaniale
Wgraj filmik
Wgraj maksymalnie 5 filmików z Youtube

Dodaj zdjęcie

Przeciągnij pliki tutaj lub kliknij przycisk. Dodaj do 10 plików w formacie .jpg, .gif, .png, rozmiar pliku do 5 MB

Aby opublikować opinię, zaloguj się na swoje konto

W ciągu 7 dni roboczych opublikujemy Twoją opinię albo ją odrzucimy – jeżeli po weryfikacji uznamy, że opinia zawiera treści nielegalne lub niezgodne z Regulaminem zamieszczania opinii (punkt 3.9). Na przykład, odrzucamy opinie nieodnoszące się do opiniowanego Towaru, które mogą być obraźliwe, naruszające dobre obyczaje i prawa innych osób. O odrzuceniu opinii poinformujemy Cię na podany przez Ciebie adres e-mail, podając przyczyny odrzucenia opinii.